Bizi arayın siparişinizi beraber oluşturalım.
Yukaradaki numaralardan (09:00 - 19:00) saatleri arasında bizi arayın, siparişinizi oluştururken sizlere yardımcı olalım.

Gizli Kargo


Gizli kargo nedir?

Günümüzde kargo taşımacılığı oldukça tercih edilen bir uygulamadır. Tabi bunun yanında gizlilik de fazlaca önemli bir yer tutar. Fakat geçmiş yıllarda bu durum hakkında pek fazla bilgi yoktu ve kargo firmaları gizli kargo özelliğini çok fazla kullanmıyorlardı. Bu nedenle insanlar kargo gönderirken belirli şeyler gönderiyorlardı.  Bu nedenle gizli kargo denilen bir kargo hizmeti gerçekleştirilmeye başlandı. Gelişen bu durum insanları kargo gönderme konusunda teşvik etti. Geliştirilen bu özellikle ile birlikte kargonuz hem istemediğiniz hiç kimse tarafından görülmüyor hem de güvenli bir şekilde adrese teslim edilmiş oluyor. Ve siz istemedikçe kimse kargonuzun ne olduğu hakkında fikir bile yürütemiyor.

Gizli kargo uygulaması son yıllarda kullanılan bir uygulama olmakla beraber gizli kargo ile gönderdiğiniz ürününün paketi üzerinde hiçbir logo, marka ne de ürünün içeriğini belirtecek bir tanım bulunmaz. Sadece adres bilgisi yer alır. Ayrıca gönderdiğiniz ürünün içeriğini ne kargo şirketi ne de teslimatı yapacak olan kargo firmasının yetkili kişisi görmeyecektir.

İnsanlar için gizlilik oldukça önemli bir kavram özelliği taşır. Bu durum insanların kargo göndermek istediklerinde de gerçekleşir ve kişiler kargolarını gizli kargo olarak gönderirler. Gizli kargo gönderecek kişiler, bu durumu kargo firmasında ki yetkililere bildirirler ve yetkililer gizli kargonun gönderilmesi için bazı hazırlıklar yaparlar. Bu hazırlıklardan bazıları, gizli etiketinin konulması uygulamasıdır. Bu etiket o kargonun gizli kargo olduğunu gösterir. Yani kargonun kimliği niteliğindedir. Yapılan bir diğer işlem ise, kargo paketinde hiçbir reklamın, logonun olmamasıdır ki(kargo firmasının logosunu bile paketlerde göremezsiniz) bu yapılan işlem gizli kargo gönderiminde ki en önemli durumlardan biridir. Gizli kargo gönderimini yapan kişiden kimlik bilgileri istenilir; ama bu bilgi kargo görevlisi haricinde kimse tarafından bilinmez. Bu da gizli kargonun özellikleri arasında yer alır.

Gizli kargo ayrıca gizli paketleme özelliği ile birlikte ürününüzü dışarıdan ne olduğu görülmeyecek ve ne olduğu anlaşılmayacak bir poşetin içerisinde muhafaza eder. Dışarıdan hiç kimse bu paketin içeriğinin ne olduğu hakkında bilgi sahibi olamaz.

Kişisel bilgilerin gizliliği açısından kimliğiniz üçüncü bir kişi tarafından da bilinemeyeceği gibi teslimatı yapılacak ürünün reklamını yansıtacak ve ürünün ne olduğuna dair dışarıdaki bireye bilgi verecek hiçbir unsur bulundurmaz.

Eğer kargonun teslim edileceği gün kargo da belirtilen adreste değilseniz kapınıza kargo şirketinin size geldiğine dair bir belge bırakılacaktır. Aynı zamanda kargonuz adresinize en yakın firmada 3 gün süre ile bekletilecek ve bu süre içerisinde de kimseye bilgi verilmeyecektir. 3 gün içerisinde

Gizli kargolarda müşterilerin mahremiyetinin korunması oldukça önemlidir. Ve esas olan budur.  Yani ürününüzü istediğiniz şekilde ve rahatça gönderebilirsiniz.

Gizli kargo sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar ise kesinlikle kargonuzun hangi gün teslim edileceğini bilmeniz gerektiği yönündedir. Çünkü kargonuz gizli olarak gönderildiği için sizden başka hiç kimse kargonuzu teslim alamaz. Ve eğer belirtilen gün içerisinde kargonuzu almazsanız kargonuz geldiği yere tekrar gönderilecektir.

Gizli kargo ile birlikte gizli banka ekstresi de bulunan ve çok tercih edilen bir özelliktir. Görülmesini istemediğiniz kargonuz bir banka ekstresi ile tamamen açığa çıkabilir. Bunun için gizli kargo ile birlikte kullanacağınız gizli banka ekstresi ile makbuzunda hiçbir şekilde ürünün içeriğine dair bir şey söylenmez ve gösterilmez. Markaya dair bile olsa hiçbir bilgi bulunmaz. Bu özellik sayesinde tamamen gizli ve içeriğine dair hiçbir şeye ulaşamayacağınız bir kargo teslimatı gerçekleştirmiş olursunuz. 

www.biarkadasa.com © 2017 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır