Bizi arayın siparişinizi beraber oluşturalım.
Yukaradaki numaralardan (09:00 - 19:00) saatleri arasında bizi arayın, siparişinizi oluştururken sizlere yardımcı olalım.

Gizli Paket


 Gizli Paketleme Nedir

Özellikle online alışveriş sitelerinde kullanılan bir özellik olan gizli paketleme paket içeriğinin gizli kalmasını isteyen kullanıcıların oldukça işine yaramaktadır. Gizli paketleme daha çok internette bulunan iç giyim sitelerinde kullanılmaktadır. İç giyim siteleri ise kargo da ve paketleme de çok dikkatlidirler ve iyi bir gizlilik politikası uygularlar. Gizli paketleme yolu ile alışveriş yapan kullanıcıların bilgileri ve kutu içeriği kargo şirketi çalışanları veya hiçbir kişi tarafından bilinmemektedir. Ayrıca gizli bir şekilde paketlenen bu kutular ile yaptığınız alışverişlerin kredi kartı ekstreniz de bilgileri çoğunlukla gözükmez. Bu sayede olukça rahat ve güvenli bir şekilde internetten dilediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz.

İnternet üzerinden online olarak alışveriş yapan birçok kişi özellikle fantezi iç giyim veya iç çamaşırı aldığında bu ürünlerin gizli paket yolu ile gönderilmesini tercih etmektedirler. Tercih edilmiş olan ürünlerin kesinlikle gizli bir pakette kargoya verilmesi müşteri memnuniyeti açısından çok önemlidir. Yapılan tüm alışveriş çeşitlerinde online alışveriş sitelerinin gizli paket ile kargolama işlemini büyük bir titizlikle ve özenle yerine getirmeleri gerekmektedir.

Gizli Paketleme Hangi Ürünlere Yapılmaktadır

Gizli paketleme yöntemi yukarıda da belirttiğimiz gibi daha çok internet üzerinden iç giyim veya özel eşyalar alan kullanıcılar tarafından kullanılmaktadır. Kullanıcılar internet üzerinden eşya alırken dilerlerse gizli paket seçeneğini seçebilir ve aldıkları ürününden kimsenin haberi olmadan o ürünü kullanabilirler. Müşterilerini memnun etmek adına ise pek çok site hemen hemen her ürününde gizli paketleme özelliğini kullanmaktadır.

Gizli Paketleme Özelliği Hangi Kargo Şirketlerinde Yer Alır?

Öncelikle ürünü almış olduğunuz alışveriş sitesinde bu özelliğin bulunması gerekmektedir. Bu özellik eğer internet sitesinde bulunuyorsa ve sizde bu özelliği seçmişseniz internet sitesi sizin adınıza devlet veya özel şirketler fark etmeksizin herhangi bir kargo şirketi ile anlaşır ve kargoyu verir. İnternet sitesi önceden gizli paketleme yaptığı için kargo şirketinde çalışan veya paketleme yapan herhangi bir kişi sizin paketinizin içeriğini görmez.

Hangi Şirketler Gizli Paketleme Yapar?

Türkiye de internet üzerinden yapmış olduğunuz alışverişlerde kullanabileceğiniz bir özellik olan gizli paketlemeyi çoğu şirket yapmaktadır. Gizli paketleme ile alışveriş yapmak için tek yapmanız gereken şey bir ürün beğenmek ve o ürünü aldıktan sonra kargo seçeneklerinde gizli paketlemeyi seçmektir. Fakat bazı sitelerde böyle bir özellik bulunmayabilir siz de kargo bölümüne küçük bir not düşerek kargonuzun gizli bir şekilde paketlenmesini isteyebilirsiniz.  

Gizli Paketleme Özelliğinin Avantajları

Gizli paketleme kendine özgü bir şey almış olan ve bu aldığı ürünü başkalarının görmesini istemeyen kullanıcılar için oldukça ideal bir sistemdir. Bu sistemi kullanan kişiler kargolarını kimse görmediği için internetten diledikleri şeyi alabilir ve huzur içerisinde kullanabilirler.

 

Gizli Paketleme Özelliğinin Dezavantajları

Gizli paketleme özelliğinin avantajları olduğu gibi dezavantajları da bulunmaktadır. Bunlardan birisi de kargonuzun kaybolma olasılığıdır. Gizli paketleme ile bir kargo sipariş ettiğiniz zaman kargonuzun üzerinde hiçbir logo, amblem, firma ismi veya ürün ismi bulunmaz bu yüzden de kargo firmalarında nadir de olsa kargolarınız kaybolabilir. Ayrıca yine aynı sebeplerden dolayı kargo şirketlerinde kargonuz bir başka kişini kargosu ile karıştırılabilir.

Gizli Paketleme Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gizli paketleme yaparken en önemli unsurlardan birisi de paketleme yapılacak eşyanın iyi ve görünmez şekilde kapatılması veya üstünün örtülmesidir. Bu sayede kargo çalışanları da dahil kimse kargonun içeriğinde ne olduğunu bilmeyecek ve bu size büyük fayda sağlayacaktır. Ayrıca paketlenecek olan eşyanın güvenli bir şekilde elinize ulaşması için korunaklı bir kutuya konması da son derece önemlidir.

 

 

 

www.biarkadasa.com © 2017 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır