Bizi arayın siparişinizi beraber oluşturalım.
Yukaradaki numaralardan (09:00 - 19:00) saatleri arasında bizi arayın, siparişinizi oluştururken sizlere yardımcı olalım.

Gizli Sipariş


Gizli Sipariş Nedir?

İnsanlar için gizlilik bazı zamanlarda özel anlam ifade etmektedir. Bunlardan biri de hiç şüphesiz gizli sipariş verme durumudur. Gizli sipariş kişi ya da kişilerin özel alışverişleri esnasında sipariş verme sırasındaki en önemli ve en dikkat etmesi gereken kurallarından birisidir. Böylece gerçekleşen sipariş müşterilerin isteğine özel gizli olarak paketlenir ve bu şekilde teslimat gerçekleşir. Tabi gizli siparişin gerçekleşmesi esnasında bazı süreçler bulunur.

Günümüzdeki alışverişlerin birçoğu sanal ortamlar aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Bu durumun artı yönlerinin olduğu gibi eksi yönlerini de inceden inceye hesaplamak ve bu doğrultuda hareket edilmesi gerekebilir. İnsanların büyük çoğunluğu internet ortamında satın aldıkları ürün ya da ürünler hakkında kendisinden başka hiç kimsenin bu konuya dair bilgi sahibi olmasını istemez. İşte bu tarz durumlarda gizli sipariş denilen olay ortaya sunulur. Kargolama sırasında ne kargocunun ne de kargo firmasındaki çalışan kişilerin sizlerin satın almış olduğu üründen haberdar olma olasılığını ortadan kaldırmış olur.

Bazı ürünlerin mahremiyet göstermesinden dolayı sipariş sırasında bile her tür bilgiye açık bir şekilde yer verilmesi siparişi geçen kişilerin hassaslık göstermesini sağlamakta.

Gizli Sipariş Verebileceğiniz Kargo Firmaları

 Ülkemizde ki tüm kargo firmalarında gizli sipariş verilmesi halinde, gizli kargo işlemi gerçekleşmektedir. Ptt’de de gizli kargo durumu mevcuttur. Özel kuryelik hizmeti veren irili ufaklı tüm işletmelerde de bu durum gerçekleştirilmektedir.

Gizli Sipariş Hangi Ürünlerde Gerçekleştirilir?

 İnsanlar için gizliliğin öneminden bahsetmiştik yukarıda. İnsanlar için önemli olan diğer hususlardan biri de, mahremiyettir. İnsanlar bu yüzden bazı ürünlerin siparişini geçerken gizli sipariş sistemini kullanırlar. Gizli sipariş verilirken daha çok, prezervatif, ped, fantezi iç giyim ürünleri, fantezi malzemeleri( cinsel birleşme sırasında kullanılan vibratör, geciktirici, kelepçe ya da buna benzer ürünler )  mahremiyet gösteren ürünler olmasından dolayı sadece siparişi geçen kişi ya da kişilere teslim edilmesi konusunda hassasiyet gösterilir.

Gizli Siparişte Yaşanan Dezavantajlar

Gizli sipariş verilmesi sırasında artı avantajların olduğu gibi bunun yanı sıra dezavantajlarının da olduğunu bilmek gerekir. Gizli sipariş verildikten sonra sadece bu kargonun teslimatı siparişi geçen kişi ya da kişilere teslimatı yapılmasından dolayı herhangi bir kişi size gelen kargonun alımını gerçekleştiremez. Buna birinci dereceden yakınlarınız da dâhil olmaktadır. Sipariş sırasında kaç gün içerisinde teslimatın yapılacağı hakkında yeterli bilgiye sahip olunması gerekmektedir ki siparişiniz geldiği sırada teslim alabilesiniz. Gizli sipariş her ürünlerde gerçekleşen bir durum olmadığından dolayı ürünü almadan önce gizli siparişinin olup olmadığı konusunda küçük bir araştırma yapılmalı ki daha sonra mağduriyet yaşanmamalı. Gizli sipariş verildikten sonra bu ürün hakkında ne kargocu ne de firma çalışanları ürünün detayı hakkında en küçük bir bilgiye sahip değillerdir. Yapılan alışverişten ve alınan üründen kesinlikle haberdar olamazlar. Alışveriş hakkındaki bilgiye sahip olan tek kişi yalnızca siz olabilirsiniz.

       Kargo içinde ne olduğu ya da nereden geldiğine dair en küçücük bir detaya sahip olunmaksızın bir paketleme yöntemi uygulanır. Ne paketleme sırasında ne de kargoya gidişi sırasında kargonuzun hasat görmesi ihtimaline karşı kaliteli bir paketleme sağlanarak siparişi verenlere artı bir olanak ta sağlamış olurlar.

Gizli siparişin her üründe uygulanmadığına dair sizlere yukarıda bilgi aktarımını gerçekleştirmiştik. Bundan dolayı her satın alınan ürünlerde gizli sipariş yöntemi sağlanması sıkıntı arz edebilir. Sizlerin her anlamda rahat ve güvenli alışveriş yapabilmeniz için uygulanan bu yöntem sizlere daha kolay ve daha mahremiyetçi bir alışverişin yollarını açmada önemli rol oynamaktadır.

     

www.biarkadasa.com © 2017 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır